czwartek, 22 listopada 2012

Wernisaż

Wernisaż to wg wikipedi: uroczyste otwarcie wystawy (zazwyczaj dzieł sztuki, ale także innych osiągnięć, np. naukowych lub dorobku miasta), odbywające się przed oficjalnym rozpoczęciem dostępu dla publiczności. Jest połączeniem spotkania środowiskowego, wydarzenia towarzyskiego oraz prezentacji dla mediów i zazwyczaj ma charakter zamknięty. Odbywa się bezpośrednio w miejscu wystawy, pośród eksponatów oraz ewentualnie w jej najbliższej okolicy, np. innych pomieszczeniach lub przyległym terenie otwartym. Wernisażowi mogą towarzyszyć także inne wydarzenia, jak występy artystyczne i inne pokazy uświetniające wernisaż, konferencje dla mediów, przemówienia autora wystawy, a czasem także jego mecenasów lub sponsorów, poczęstunki lub nawet wystawne bankiety itp. Wystawiana jest również księga, do której goście mogą się wpisywać.
Celem wernisażu jest podniesienie rangi oraz nadanie rozgłosu wystawie, a jednocześnie jest on okazją do spotkania się przyjaciół i znajomych bohatera wystawy oraz osób interesujących się bądź związanych z branżą, którzy często mają unikatową okazję zetknąć się osobiście z autorem wystawianych prac. W celu uświetnienia wernisażu zapraszani są także goście specjalni – osoby publiczne takie jak: znani artyści, politycy, biznesmeni itp.
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Wernisa%C5%BC

Dlaczego przytoczyłam tą całą formułkę??  Otóż jest mi niezmiernie miło zaprosić wszystkich na wernisaż: 


Cóż, czuję się zaszczycona, wyróżniona, wzruszona i bardzo dumna, że moje prace będą mogły być oglądane "na żywo" przez znajomych i nie znajomych. Wernisaż przygotowała Biblioteka Publiczna więc miejsce samo w sobie nadaje niesamowity charakter całemu wydarzeniu. Ci, którzy nie przybędą mam nadzieję, że będą trzymali kciuki, żeby wszystko pomyślnie się udało :) To w końcu pierwszy mój wernisaż w życiu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.
Jest on dla mnie oceną mojej pracy.